Home Covid-19 COVİD-19 neden bir halk sağlığı seçeneğine ihtiyacımız olduğunu kanıtlıyor

COVİD-19 neden bir halk sağlığı seçeneğine ihtiyacımız olduğunu kanıtlıyor

by saglikportali
0 comment

Halka açık bir seçeneğe sahip olmak, Amerika’daki sağlık hizmetlerini tamamen düzeltmeyecek, ancak milyonlarca insan için bir gelişme olacaktır.

Tıbbi faturalar hızla artıyor. Sınırlı personel ve ekipman eksikliği ile taşan hastaneler. Belirli sigorta planlarının ne kapsayacağı ve ne yapmayacakları konusunda karışıklık.

Bunlar, şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nin sağlık altyapısının covid-19 pandemisinin getirdiği benzeri görülmemiş talepleri nasıl ele aldığına dair belirsizlik ve korkuyu körükleyen faktörlerden sadece birkaçı ve Sistemimizi en iyi nasıl reform yapacağımıza dair tartışmayı daha da ilerletiyor.

Demokratik başkanlık primerleri boyunca, eski başkan yardımcısı Joe Biden, mevcut ekonomik bakım Yasası’na (ACA) veya “Obamacare” ye eklenecek olan “kamu seçeneği” nin Amerika’da sağlık hizmetlerini büyük ölçüde artıracağı fikrini savundu.

Haziran ayı başlarında, Biden, Demokrat Parti başkanlık primerinde sözde aday olarak kabul edilmek için yeterli delegeyi güvence altına aldı. Ağustos ayında kongrelerini yapana kadar Partisi tarafından resmen aday gösterilmeyecek.

Başkan Donald Trump ile yapılan genel seçim mücadelesi sadece şekillenirken, sağlık hizmetlerine iki farklı yaklaşım oy pusulasında olacak.

Biden Kasım ayında Cumhurbaşkanı seçilirse ve bir sağlık reformu paketinin bir parçası olarak kabul edilen bir kamu seçeneği elde edebiliyorsa, sağlık sistemimiz pandemileri ve covid-19 gibi halk sağlığı krizlerini ele almak için daha iyi donanımlı olur mu?

Healthline, bir kamu seçeneğinin ne kadar etkili olabileceği, mevcut sistemimizde neyin yanlış olduğu ve buradan nereye gitmemiz gerektiği konusunda görüşlerini almak için birkaç sağlık politikası uzmanıyla konuştu.

Kamu seçeneği nedir?

Genel olarak, bir kamu seçeneği, devlet tarafından kontrol edilen bir sağlık sigortası planının özel sağlık sigortası planlarıyla rekabet halinde var olacağı fikridir.

Senatörler Bernie Sanders ve Elizabeth Warren’ın demokratik birincil boyunca savunduğu herkes için Medicare’den farklı.

Harvard T. H. Chan Halk Sağlığı Okulu sağlık politikası ve yönetimi Bölümü’nde halk sağlığı pratiği profesörü olan DRPH, MPA, John McDonough, “halka açık bir seçenek 0-1 seçeneği değildir – birçok renk ve varyasyona sahiptir” dedi.

McDonough, ACA’NIN ulusal Sağlık reformu konusunda ABD Senatosu sağlık, eğitim, çalışma ve emeklilik Komitesine kıdemli danışman olarak geliştirilmesi ve geçişi üzerinde çalıştı.

Healthline’a, “çok daha fazla insanı kapsama alanına çeken “ulusal düzeyde sulandırılmamış bir kamu seçeneği geliştirilirse,” ülkenin COVİD-19 gibi salgınlara cevap verme yeteneğini artıracağını ” söyledi.”

Kaiser Aile Vakfı’nın (KFF) kıdemli bir üyesi olan Karen Pollitz, “kamu seçeneği” ile ilgili tartışmaların karmaşık olduğunu, çünkü geniş bir terim olduğunu ve herkese uygun bir yaklaşım olmadığını söyledi.

KFF’DE sağlık reformu ve özel sigorta çalışması programı üzerinde çalışan Pollitz, Healthline’a verdiği demeçte,” ‘kamu seçeneği’ önerileri söz konusu olduğunda, bir sürü var ve bir sürü kamu seçeneğimiz var ” dedi.

Medicare (65 yaş ve üstü herkes için kullanılabilir) ve Medicaid’in mevcut “kamu seçeneklerinin” örnekleri olduğunu ve ikincisinin “ACA kapsamında farklı Devletler için farklı bir ‘kamu seçeneği’ olduğunu” belirten komplikasyonlar sağladığını söyledi.

Related Posts

Leave a Comment