Home Covid-19 Covid-19: Toplam Vaka Sayısı 17 Milyonu Geçti!

Covid-19: Toplam Vaka Sayısı 17 Milyonu Geçti!

by saglikportali
0 comment

Koronavirüs salgını Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde başladı.
SARS-CoV-2 olarak bilinen virüs, 17 milyondan fazla enfeksiyon ve 667.000 ölümle sonuçlandı.
SARS-CoV-2 enfeksiyonu, COVİD-19 adı verilen bir solunum yolu hastalığına neden olur.
COVİD-19 şimdi Antarktika hariç her kıtada rapor edilmiştir.
Burada COVİD-19 hakkında en son araştırma ve bilgi ile güncel tutun.
07/30/2020 10: 08 GMT-inhale ilaç çalışmasından umut verici erken sonuçlar

Yakın zamanda yapılan bir çalışmanın ön sonuçları, interferon-beta’nın inhale edilmiş bir versiyonunun nefes darlığını azalttığını ve covid-19 olan kişilerde iyileşme şansını artırdığını göstermektedir. Çalışma, Birleşik Krallık’taki dokuz hastanedeki 101 hastadan elde edilen verileri içeriyordu.

Dünya Genelinde Vaka Sayısı 17 Milyonu Aştı!

Baş araştırmacı Prof. Tom Wilkinson’a göre, ” sonuçlar, enjeksiyonla bir dizi başka endikasyonda kullanılmak üzere onaylanmış yaygın olarak bilinen bir ilaç olan interferon-beta’nın, inhale bir ilaç olarak büyük bir potansiyele sahip olduğuna olan inancımızı doğrulamaktadır.akciğerin bağışıklık tepkisini geri yüklemek, korumayı arttırmak, iyileşmeyi hızlandırmak ve SARS-CoV-2’nin etkisine karşı koymak.”

Interferon-beta’nın yeni versiyonunu geliştiren şirket olan Synairgen’in CEO’su Richard Marsden, ilacın “oksijen ihtiyacından “ventilasyon ihtiyacına kadar ilerleyen hastaneye yatırılan COVİD-19 hastalarının sayısını önemli ölçüde azalttığını” açıklıyor.’”

Ayrıca, ilacı alan kişilerin “SARS-CoV-2 ile enfekte oldukları için günlük aktivitelerinin tehlikeye girmediği noktaya kadar iyileşme olasılığının en az iki kat daha yüksek olduğunu” bildiriyor.”

Related Posts

Leave a Comment