Home Beslenme En Yüksek Proteine Sahip En İyi 10 Besin

En Yüksek Proteine Sahip En İyi 10 Besin

by saglikportali
0 comment

Protein, insan vücudunun düzgün büyümesi ve işlevi için gerekli olan bir makro besindir. Protein eksikliği Kas atrofisine ve genel olarak insan vücudunun işlev bozukluğuna yol açar. 

Ne kadar proteine ihtiyacınız var?

Önerilen günlük protein alımı çoğu yetişkin için 46-63 gram arasındadır, hamile ve emziren kadınlar günde 65 gram proteine ihtiyaç duyarlar.  sporcular veya kas kütlesi oluşturmak isteyen diğer insanlar da daha fazla protein tüketmek isteyebilir. Protein için günlük değer (%DV) günde 50 gram olarak ayarlanır , Bu sayı yiyecekleri karşılaştırmaya yardımcı olmak içindir ve çoğu insan için çalışan genel bir sayıdır.

Yüksek proteinli yiyecekler arasında yağsız tavuk, yağsız domuz eti, balık, yağsız sığır eti, tofu, fasulye, mercimek, az yağlı yoğurt, süt, peynir, tohum, fındık ve yumurta bulunur.

Aşağıda, ortak porsiyon büyüklüğüne göre sıralanmış sağlıklı proteinli gıdaların bir listesi, 100 gram veya 200 kalorili porsiyon boyutlarına göre sıralamak için protein besin sıralamasını kullanın. Daha fazla bilgi için vejetaryen protein, yüksek proteinli meyveler ve yüksek proteinli sebzelerin listelerine bakın.

En İyi 10 Proteinli Gıda Listesi

  1. Yağsız Tavuk Göğsü
  2. Yağsız İnek Pirzolası
  3. Balık
  4. Biftek
  5. Doğal Peynir
  6. Mercimek
  7. Az Yağlı Yoğurt
  8. Rendelenmiş Parmesan
  9. Tahıl
  10. Yumurta

Related Posts

Leave a Comment