Home Beslenme Vitamin Oranı Yüksek 14 Besin

Vitamin Oranı Yüksek 14 Besin

by saglikportali
0 comment

Gıdalar vitamin var mıdır bilmek istiyorum? A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, D, E, K, Beta karoten ve likopen vitaminleri de dahil olmak üzere 14 farklı vitamin için en iyi 10 listemize baktık ve her yemeğin kaç kez ortaya çıktığını saydık.

Bazı vitaminler yağda çözünür olduğundan (emilmesi için yağa ihtiyaç duyar) etler, yağlar ve süt ürünleri yapraklı sebzelerden veya meyvelerden daha iyi bir kaynak olma eğilimindedir. Vitaminlerde en yüksek 14 yiyecek arasında balık, koyu yapraklı yeşillikler, tohumlar, brokoli, domuz eti, sığır eti, kuzu eti, mantar, fındık, yumurta, tatlı dolmalık biber, avokado, bezelye, kış kabağı ve meyveler bulunur.

Yüksek vitaminli gıdaların listesi

1.Somon Filetosu
Balık, 14 temel vitaminden 9’unun iyi bir kaynağıdır.
Bunlar A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, D ve E vitaminlerini içerir.tüm balıklar arasında ton balığı ve alabalık en fazla vitamin sağlar, ancak sağlıklı bir diyet için çok çeşitli balıkları yediğinizden emin olun.
koyu yapraklı yeşillikler

2.Lahana yaprakları
Koyu yapraklı yeşillikler, 14 temel vitaminin 8’inin iyi bir kaynağıdır.
Bunlar a, B2, B3, B6, B9, C, E, K ve Beta-karoten vitaminlerini içerir. Tüm koyu yapraklı yeşillikler harika olsa da, ekstra besin yoğun kaynaklar ıspanak ve lahana içerir.

3.Ayçiçeği Tohumu
Tohumlar, 14 temel vitaminin 6’sının iyi bir kaynağıdır.
Bunlar B1, B2, B3, B5, B5, B6 ve E vitaminlerini içerir.tohumlar için zengin vitamin seçenekleri ayçiçeği ve keten tohumlarını içerir.

4.Brokoli
Brokoli, 14 temel vitaminin 6’sının iyi bir kaynağıdır.
Bunlar a, B9, C, E, K ve Beta karoten vitaminlerini içerir. Diğer besleyici turpgil sebzeler arasında Brüksel lahanası, lahana ve karnabahar bulunur.

5.Pirzola
Bunlar B1, B2, B3, B5, B6 ve D vitaminlerini içerir.
6sığır eti ve kuzu
Sığır eti kızartma
Sığır eti ve kuzu eti, 14 temel vitaminden 5’inin iyi bir kaynağıdır. Bunlar B2, B3, B5, B6 ve B9 vitaminlerini içerir. Kalorileri ve doymuş yağları azaltmak için daha ince sığır eti ve kuzu eti kesimleri önerilir.

6.Beyaz Düğme Mantarları

Mantarlar, 14 temel vitaminin 4’ünün iyi bir kaynağıdır.
Bunlar B2, B3, B5 ve D vitaminlerini içerir.mantarlar oldukça besleyicidir, ancak karbonhidrat ve kalorilerde düşüktür. İyi seçenekler arasında portobello, cremini (düğme) ve shiitake mantarları bulunur.

7.Bademler
Fındık, 14 temel vitaminin 4’ünün iyi bir kaynağıdır.
Bunlar B1, B2, B6 ve E vitaminlerini içerir. fındık kalp-sağlıklı, kolesterol düşürücü bir atıştırmalıktır. Günde 1-2 avuç içmemeye çalışın. Fındık için iyi bir seçim badem ve ceviz içerir.

8.Yumurta
Yumurtalar, 14 temel vitaminin 4’ünün iyi bir kaynağıdır.
Bunlar B2, B5, B12 ve D vitaminlerini içerir. sağladıkları tüm vitaminlere ek olarak, yumurtalar da protein bakımından yüksektir.

9.Dolmalık biber
Dolmalık biber, 14 temel vitaminin 4’ünün iyi bir kaynağıdır.
Bunlar A ve C vitaminleri, Beta-karoten ve likopen içerir. Dolmalık biber, C vitamini bakımından en yüksek gıdalardan biridir.renkli kırmızı ve sarı biberler, yeşil biberlerden daha yüksek miktarda beta-karoten ve likopene sahiptir.

10.Avokado
Avokado, 14 temel vitaminin 4’ünün iyi bir kaynağıdır.
Bunlar B5, B6, B9 ve E vitaminlerini içerir.avokado kalorileri ve sağlıklı yağları yüksektir, bu nedenle kilo vermeye çalışıyorsanız günde 1’den fazla avokado yememeye çalışın.

11.Bezelye
Bezelye, 14 temel vitaminin 4’ünün iyi bir kaynağıdır.
Bunlar A, B1, E vitaminleri ve Beta karoten içerir. Yeşil bezelye de iyi bir vejetaryen protein kaynağıdır.

12.Balkabağı
Balkabağı, 14 temel vitaminin 4’ünün iyi bir kaynağıdır.
Bunlar A, B1, E vitaminleri ve Beta karoten içerir. Kış kabağı için iyi seçenekler arasında butternut, meşe palamudu kabağı ve kabak bulunur.

13.Papayalar
Tropikal meyveler, 14 temel vitaminden 4’ü için iyi bir kaynaktır.
Bunlar A, B1, E vitaminleri ve Likopeni içerir. Papaya gibi kırmızı etli meyveler likopen için en iyi seçimdir.

14.Kuru Kayısı
Kurutulmuş meyveler, 14 temel vitaminin 4’ünün iyi bir kaynağıdır.
Bunlar a, B6, K vitaminleri ve Beta karoten içerir. Kuru meyve, doğal şeker oranı yüksek, bu yüzden 1 avuç bir gün için hizmet boyutu sınırı.

Related Posts

Leave a Comment