Home Haberler Yaz Tatilini Evde Geçirmek İçin Tavsiyeler

Yaz Tatilini Evde Geçirmek İçin Tavsiyeler

by saglikportali
0 comment

Devam eden uzaklaşma yönergeleriyle karşı karşıya kaldığımız için, ailenizi bu yaz aktif tutmanın bazı yaratıcı yolları.

Bahar tatili başladı ve birçokları için hiç bitmedi. COVİD-19 kilitlenmeleri bizi yaza götürdü ve çoğu okul sonbahara kadar yeniden açılmayı erteledi. Bir çocuk için gerçek bir rüya gibi gelse de, gerçeklik o kadar da çekici değil.

Ben tatilde değiliz. Su parklarına gitmiyoruz. Heck, kütüphaneye ya da yerel oyun alanına bile gitmiyoruz. Koronavirüs riski başgösteren ile, çoğumuz evde mümkün olduğunca fazla zaman harcıyoruz.

Günlerini evde geçirmek yeni bir fikirdi-ilk başta. Uzun erteleme projelerini ele almalı, çocuklarla pişirmeli, mahallede yavaş yürüyüşler yapmalı ve yavaşlamanın tadını çıkarmalıyız.

Şimdi, günler birlikte koşuyor, Netflix ve Disney + ‘ daki her şeyi izledik ve çocuklarımız kelimenin tam anlamıyla duvarlara tırmanıyor.

Aileler, aktif bir yaşam tarzını korurken, sosyal mesafe olarak da bilinen güvenli fiziksel mesafeyi nasıl uygulamaya devam edebilir? İşte ebeveynlerin ve çocukların bu yaz evde eğlenirken formda kalmak için birlikte yapabilecekleri altı aktivite

Bazı bahar (ahem, yaz) temizlik yapın

Evet, muhtemelen evde ilk 2 hafta boyunca bir mil uzunluğundaki proje listesini tamamladınız. Ama hala bekleyen çok şey var.

Müziği açmanın, çocuklarınıza bir süpürge vermenin ve temizlemeye başlamanın zamanı geldi. Herkes bu işin içinde gençler için çocuklar alın! Yaşa uygun işleri delege edin ve eğlenceli hale getirin.

Uzun bir haftanın sonunda pizza ve film ile iyi yapılmış bir iş için herkesi ödüllendirin. Bu, tüm aileyi üretken tutmak ve evde güvende kalırken hareket etmek için harika bir yoldur.

P. E. al-modern yol
Okul bitti diye Beden Eğitimi gerekiyor anlamına gelmez. Neyse ki, modern teknoloji sayesinde, çocuklarınızı eğlenirken formda tutmak için çok fazla seçeneğiniz var — ve çoğu zaman ücretsiz!

YouTube burada bir altın madeni. Egzersiz videoları, dans dersleri, kıpırdatma molaları ve daha fazlasını sunan pek çok harika kanal var.

Kapalı bir engel kursu oluşturun
Çocuklarınız “Amerikan Ninja Savaşçısı” nı seviyorsa, engel kursları hakkında her şeyi biliyorsunuz. Kendi evinizi inşa etmenin zamanı geldi.

Elinizde ve karmaşık ve istediğin gibi zorlu olarak ders alabilirsin başka mutfak sandalye, kanepe minder, yastık, battaniye ve her şey ayarlanmış. Sonra, çocuklarınızı serbest bırakın ve gitmelerini izleyin. Daha iyi, teslim almak bile!

Bununla ilgili en iyi şey, her hafta bunu yapabilmeniz ve her seferinde yeni bir kurs oluşturabilmenizdir.

Doğru yapmak ister misin? Bir tema gün olun.

Sabahınızı planlayarak ve rotanızı ayarlayarak geçirin. Tomurcuklanan tasarımcılarınızın kağıda çizmesine izin verin (ve renklendirin!).
Sonra, her şey hazır olduğunda, en iyi ninja savaşçı kıyafetlerini giy. Başarı için giyin!
Herkes kostüm giydikten sonra, zamanlayıcıyı ayarlayın ve devam edin. Kurs boyunca sırayla ilerleyin ve kimin en hızlı zamana sahip olduğunu görün.
Her şeyi temizledikten sonra, çocuklarınızın savaşçıya layık bir yemek hazırlamaya katılmasına izin verin. Taze sebze tepsisi, doğranmış peynir, şarküteri ve krakerler basit, dengeli ve hızlı bir şekilde birleştirilir.
Son olarak, TV’de bir “Amerikan Ninja Savaşçısı” Maratonu ile geceyi kapatın. Bu ekran zamanı herkes tarafından hak edilecek ve keyif alacaktır.
Kapalı bir engel kursu oluşturmak, birlikte harika zaman geçirirken aileyi hem beden hem de zihinde aktif tutmanın yaratıcı bir yoludur.

Bir bahçe Başlat

evde “Bir gün” projeleri listenizde bir bahçe başlıyor mu? O günü bugün yap!

Evet, bu muhtemelen bazı temel sarf malzemeleri için mağazaya hızlı bir şekilde koşmayı gerektirecektir, ancak aksi takdirde evde tutulabilecek bir etkinliktir. Ayrıca, covid-19 Karantinası bittikten sonra ödülleri toplayacaksınız.

Bahçecilik çocuklar için iyi bir seçimdir, çünkü temiz havanın tadını çıkarmalarına, biraz güneş ışığına maruz kalmalarına ve ellerini kirletmelerine izin verir. Bu şeyler bağışıklık sistemini güçlendirmek, motor becerilerini geliştirmek ve gerekli duyusal girdileri sağlamak için mükemmeldir.

Aynı zamanda çocuklara yiyeceklerinin nereden geldiğini öğretir ve şu anda evde eğitim aldığımızdan beri uygulamalı Fen derslerini dahil etmenin şık bir yoludur.

Bahçecilik, vücudunuzu aktif tutmanın, zihninizi meşgul etmenin ve ailenize gelecek yıllar boyunca yiyecek, eğlence ve güneş sağlayacak bir şey yetiştirmenin pratik bir yoludur.

Oyunlarla uyum sağlayın
Evde vakit geçirirken, ekran zamanı muhtemelen itiraf etmek istediğinizden daha fazla oluyor. Bunda yanlış bir şey yok. Cidden, burada yargı yok-şu anda hayatta kalmak için yapmamız gerekeni yapıyoruz.

Ama, eğer bir gün ayrılmak için bir yol arıyorsanız, tahta oyunları vardır. Yeni bir aile geleneği başlatabilirsiniz (kazanmak için oyun geceleri!) ya da çocuklarınızın bastırılmış enerji harcamasına yardımcı olmak için fiziksel aktiviteyi teşvik eden oyunları kullanabilirsiniz.

Vücudu hareket ettirmek için en sevdiğimiz klasik oyunlardan bazıları Twister, hopscotch, Simon says, tag ve charades.

Bu oyunların çoğu ucuzdur veya evde zaten elinizde olan öğelerle oynayabilirsiniz. Her biri için kurallar çevrimiçi olarak kolayca bulunabilir ve çocuklar (ve yetişkinler!) her yaştan.

Related Posts

Leave a Comment